Kendini yaşamak !

Kendini yaşamaktan kastettiğim nedir mi ?

İçimizde sakladıklarımız var mı yoksa bunları yaşamaya mı gayret ediyoruz? Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Açıklayayım.

Günümüzü düşünelim. Sabah kalkıp işe gitmek için hazırlanıyoruz. Kadınlar makyajlarını yapıp dolabın önünde kıyafet seçmekle meşgul olurlarken,erkekler saçını başını düzeltip o ciks ( Kayseri Bölgesinde birine yakışan kıyafeti övmek için bu kelime kullanılır 🙂 ) takım elbiselerini sırtına geçiriyorlar. Bunlar olağan durumlar evet. Fakat bu yaptıklarımızı kendimiz için mi yapıyoruz yoksa başkaları size kötü bakmasın,kıyafetinizi duruşunuzu eleştirmesin diye mi ?

Çoğumuz ikincisi için yapıyoruz evet 🙂

Bu durum bizim kendi mutluluğumuzun önüne geçebilir. Kendi şahsiyetimizden ve karakterimizden ödün vermemize sebep olabilir. Çok dikkat etmeliyiz ki biz başkalarını memnun etmek için gelmedik bu dünyaya. Biz kendimiz için yaşamaya geldik. Hayat gayemizi unutmamamız gerekir. Siz başkalarına göre hareket ettikçe bilinçaltınız şöyle anlayacak: “Benim duruşum ve düşündüklerim tamamen saçma. Başkaları ne der ve ne yapmamı ister benim hakkımda ne düşünür? Onlara göre hareket etmem doğru olandır.” Ne kadar da kötü bir durum değil mi.

Aslında her gün bilinçaltımıza eziyet ediyoruz böyle yaparak. Kendimiz olur ve isteklerimiz doğrultusunda hareket edebilirsek(Belirli kuralları olan iş yerleri için demiyorum tabi ki kızmayın 🙂 ) bilinçaltımız bize güven duygusu verecek ve başarılı olmamız için her yolu deneyecek. Eninde sonunda da gerçekleştirecektir. Unutmayın bizden değerli hiç kimse yok bu dünyada. Kendimiz için yaşamalıyız. Doğal olalım efendim(!) .

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s