Şikayetin Girmediği Bir Hayat

Sizin de çevrenizde şikayetsiz hayat yaşayan insanlar var mı ? Muhtemel cevabınız “hayır!” olacaktır.Toplu taşımaya biniyoruz gün içinde çoğumuz. Şoför suratı asık bir şekilde karşılıyor bizi. Biz ona suratımız asık bir şekilde sinirimizi belli eder gibi bir bakış atıyoruz.Kartı okuturken bir selamı dahi çok görüyoruz birbirimize. Neden bu kadar tahammülsüz olduk bilmiyorum. İnsan yaşama sevincini de kaybediyor gün içinde. Oysa güne başlarken gülümseyerek toplu taşıma şoförüne selam versek o da bize gülümsese,trafikte arabalar birbirine karşı saygılı olsa, kurallara uysalar ne de tatlı olur hayat. Şikayetlendik değil mi? 🙂

Yukarıdaki paragraf bir tür şikayettir farkedilmese de. Aslında hepimiz söylüyoruz bunları gün içinde ama bize ve çevremize verdiği zararları göremiyoruz. Belki de zarar verdiğinden bir haberiz. Öyle ya söyledikçe yukarıdaki paragrafı daha kötüye gittiğini görüyoruz şikayetlendiklerimizin. Daha fazla asık surat görüyoruz. Trafikte birbirinden bıkmış insanlar çoğalıyor. Bunun sebebi keşke şöyle olsa böyle olsa diyerek etrafa saçtığımız negatif enerjilerdir. Enerjiler insan hayatını o kadar büyük ölçüde etkiliyor ki eğer bunu anlasaydık kesinlikle konuşurken birkaç defa düşünürdük. Hem kendimizi hem de toplumumuzu etkiliyor söylediklerimiz. Bilinçaltının sihirli bir güç olduğunu defalarca söylemiştik.Bu gücüyle bilinçaltınız etraftaki olan olayları bile yönetebilir. İsterseniz yarın sabah deneyelim. 🙂 Şoförün ne kadar güler yüzlü olduğunu hayal edelim. İnsanların trafikte birbirlerini saygılı olduklarını hayal edelim. Güçlü bir hayal olsun ama. İnanalım ettiğimiz o hayale.Sürekli söyleyelim kendimize ne kadar güzel bir gün ve insanlar birbirine bir o kadar da saygılı. Muhtemelen göreceğiz ki bir zamandan sonra hakikaten edilen hayaller ve söylediklerimiz gerçekleşmeye başlayacak.

Değerli okuyucularım dünyada o kadar fazla bilinçaltı meselesi için çalışan ve araştırma yapan insan var ki, konunun önemini hâlâ kavrayamadık maalesef. Bu yazdıklarımı araştırma yapan yabancı bir bilim adamının tezlerine dayanarak yazıyorum.

Bilinçaltını yönetirsek başarıyı ve mutluluğu elde ederiz inanın buna ve yapmaya başlayın.

“Yarın olmak istediğimiz kişi olmak için, bugün bir şeyler yapmaya başlayalım haydi. “

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s