Kendini Sevmek

Çağımızın en büyük hastalığından bahsetmek istiyorum sizlere. Kendine nefret beslemek ve hayatı bu yüzden sevmemek. Nedir kendini sevmemek ?

Uyandığınızda isyan mı ediyorsunuz yoksa şükür mü ediyorsunuz ? Güne küfürler mi savuruyorsunuz yoksa gününüze güzel kelimelerle mi başlıyorsunuz ?

Kendini sevmeyen insanlar günlerine küfürler ederek ve lanetler okuyarak başlar. Doğal olarak bu durum yatağa girinceye kadar devam edegelir. Uyuyamazlar birçoğu. Gözlerine uyku girmez ve sürekli olumsuzlukları düşünürler.Peki bilinçaltı ne yapar bu durumda sizce?

Tahmin ettiğiniz üzere bilinçaltı söylenenleri vücuda kodlar ve hayata geçirir. Olumsuz mesajlar vererek uyanırsanız kendinize, bilinçaltınız da o günü olumsuzluğa odaklar.Her gördüğünü,her yapılan işi başarısız ve olumsuz zanneder. Gün içinde herkesi eleştirir ve işlerin doğru yapılmadığı konusunda hep şikayette bulunur. Devleti suçlar,sistemi suçlar ,ekonomiyi suçlar ve en kötüsü de kazanan insanları suçlar. Onlar için kazanan insanlar şanslı ve Yaradan tarafından seçilmiş insanlardır.

Bunlar elbette doğru değildir sevgili okurlarım. Bilinçaltınıza başarısızlığı olumsuzluğu kodladığınız için sürekli hayatınız olumsuz yönde akar. Sanılır ki bu Yaratıcı’nın bir kaderi. Hayır !

Yaratıcı,yarattıklarının iyi bir konumda olmasını, nimetlerinden faydalanılmasını ister. Bİlinçaltını doğru yöneten insanlar bu nimetlere erişebilir. Mutlu, huzurlu ve zengin bir yaşam içinde olur. Hayatını başarılarla doldurur.

Bu anlattıklarım yatıp, olumlu düşünüp, hiçbir iş yapmayıp, başarı ve mutluluğun bizlere gelmesini beklemek değildir. Önce olumlu telkinlerle bilinçaltımızı yönetmeli sonra ise elimizden geldiği kadar çaba göstermeliyiz. Başarıyı aramalıyız. Unutmayalım ki başarı istenmediği yere gelmez ! Geldiğinde ise mutluluğu beraberinde getirir. 🙂

İçinizdeki gerçek benliğinize sımsıkı sarılın ve onu serbest bırakın. Ben güveniyorum ki inanılmaz işler yapabilecek kabiliyetlere sahipsiniz.

Sevgiyle kalın. 🙂

Kendini Sevmek’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s