Nasıl Başlarsa Öyle Gider…

Uyandık.

Saatimizin uyanmamız gereken saatten daha ileriyi gösterdiğini fark ettiniz. Bir hışımla kalktık yataktan ve “ne kadar da kötü bir gün” diyerek gününüze başladınız. Az sonra kalkıp pencereyi araladığınızda havanın kapalı ve soğuk olduğunu gördünüz. Kendinize “bugün hiç işe gidesim,okula gidesim yok” dediniz. Sonra lavaboda elinizi yüzünüzü yıkadıktan sonra hazırlanmaya gittiniz. Gömleğinizin ütüsüz olduğunu görüp yine sinir katsayılarınızın yükseldiğini fark ettiniz.Gömlek meselesini hallettiniz diyelim. Pantolonunuza dökülen yemek kalıntısını fark edip iyice sinirlendiniz. Günün ne kadar berbat gittiğini bir kez daha telkinlediniz bilinçaltınıza.

(2)Uyandık.

Saatimizin uyanmamız gereken saatten daha ileriyi gösterdiğini fark ettiniz. Kendinize “dün çok yorulmuştum iyi oldu dinlendim” dediniz. Kalktıktan sonra pencereyi araladınız ve havanın kapalı olduğunu gördünüz.” Yeni aldığım gömlek tam da bu soğuk havalar içindi ve bana çok yakışacak” dediniz ve kalkıp gömleğinizi giydiniz. Pantolonunuzun ütüsüz olduğunu fark edip ” ne zamandır ütü yapmıyordum” diyerek mutlu bir şekilde işlerinizi hallettiniz.

Sizce hangi durumda günün sonunda mutlu bir şekilde yatağınıza girersiniz ?

Tabi ki ikinci durumda. Çünkü ilk durumda bilinçaltınıza sürekli olumsuz telkinlerde bulunarak onu gün içinde olumsuz koşullara programladınız ve o da görevini layığıyla yapmak için tüm gücünü sarf edecektir. İkinci durumda ise olumsuz olaylara olumlu olarak yaklaşıp bilinçaltınızı olumlu koşullara programladınız ve gününüzün sonunda mutlu olarak yatağa girdiniz. İlk durumdaki insanın hayatı sürekli stres ve bunalım halinde geçecektir. Elde ettiklerini görmeyecek ve daha fazla istek yüzünden mutsuz olacaktır.İşinde terfi alsa bile kendinden yüksek kişileri veya kişiyi kıskanıp mutsuz olacak ve hayatı sürekli bu şekilde mutsuz geçecektir.

Bilinçaltınızı mutlaka iyiye odaklayın . Elbette Hayatta bazı aksilikler olacak tabi ama bu aksiliklerin devamının olup olmaması sizin elinizde. Aksilikleri bilinçaltınızda büyütmeyin. Bilinçaltınızda aksiliklerin yer kaplamasına izin vermeyin. Daha huzurlu ve mutlu bir yaşam istiyorsanız bilinçaltınızı doğru bir şekilde kullanın.

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s