Sağlıklı Ve Zinde Bir Yaşam

Ruhunuzu iyileştirmek için şu üç şartı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Birinci;

Hastalıklardan hiç korkmayın.

İkincisi;

İçinde bulunduğunuz durumun geçmişteki düşünce tarzınızın bir ürünü olduğunun ve ruhsal telkinler yaptığınız sürece ortadan kalkacağının farkına varın.

Üçüncüsü;

Yaratıcının içinizdeki mucizevi iyileştirici gücünü zihninizde en iyi şekilde kullanmaya çalışın.

İnsan sadece düşünceleriyle hasta olabilir veya iyileşebilir. Bir çok tıp alanında da duyduğunuz gibi zihinsel iyileşme olursa insanların hastalığı atlatma olasılıkları daha yüksek oranda oluyor.Hastanedeki tedavisi uzun süren insanlarla sohbet ettiğinizde sürekli onlardan şikayetler duyarsınız ve bu yüzden iyileşemediğinin kendi de farkında değildir ne yazık ki.

Hastane anılarımdan biridir. Bir amca kendisine sürekli elinde oluşan sinir sıkışması yüzünden elini kullanamadığını bu yüzden şiir yazma yeteneğini kaybettiğini söyledi. 5 senedir hastaneye gelip gidiyorum fakat bir çözüme ulaştıramadılar,elimdeki sinir sıkışması geçmeyecek, bu böyle devam edegelecek diyerek bana yakınmıştı. Amcaya söylediğimi yapmasını rica etmiştim. Kendisine hastalığının her gün daha iyiye gittiğini ve kısa sürede iyileşerek şiir yazmaya geri döndüğünü hayal etmesini söyledim. Denerim demişti.Hayal etmeye başlamış. 3 hafta sonra tekrar karşılaştığımda amcanın sinir sıkışması problemi çok iyiye gitmiş ve az bir sıkıntısı kaldığını söyledi bana sevinçle.

İşte görüyoruz ki bir olumsuz kelime veya cümle hayatımızdan 5 sene gibi ciddi zamanlar çalabilir.Bu yüzden yol yakınken olumsuz düşünüyorsanız bir köşeye atın ve bir daha onlara dönüp bakmayın.

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s