An’ı Yaşamak…

Bu hafta ya da bugün ne yapıyorsak,bundan tam olarak keyif aldım mı ? Gerçekten “burada” mıydım veya sadece öyle mi görünüyordum ?

Bugün/bu hafta olan her keyfi aldım mı ? (gerçekten çiçekleri koklayın)ve hayatım boyunca bir farkındalık ile mi yürüdüm yoksa sadece koştum mu ?

Bugün/bu haftaya minnettar mıyım ? Kendimi “eğer şöyle yaparsam mutlu olacağım” derken mi buldum ? Bu hafta mutluluğu ve memnuniyeti mi seçtim ?

Bu hafta/bugün şimdiki anı mı yaşadım yoksa yarın veya dünün günün mutluluğunu çalmasına izin mi verdim ?

Evet dostlar. Bilinçaltınız sizi geçmişte veya gelecekte yaşamaya daha çok meyil ettirir. Bunun sebebi ise sizin veya ailenizin kalıplaşmış düşünceleridir. Ne zaman ki anın tadını çıkarmaya başlasak zamanın nasıl geçtiğini anlamayız bile . Hepimizde olmuştur ; bir oyuna veya etkinliğe kendimizi tam olarak verdiğimizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp keşke hiç bitmeseydi dediğimiz anlar. İşte anı yaşamak böyle keyifli bir durumdur. Anı nasıl mı yaşarız. Bilinçaltımıza sürekli gelecek ve geçmişin bize bir şey kazandırmayacağı konusunda ikna telkinleri yapmamız gerekir. Gerçekten de düşündüğümüz de geçmiş veya gelecek kaygısı hep zamanımızı çalmıştır. Gün içinde yemek yerken mesela geçmişteki hatalarımızı düşünmek yemeğin tadını tam olarak alamamamızın sebebi olur. Bu satırları yazarken kar yağıyor dışarıda. Kendimi gelecek kaygısına veya geçmiş pişmanlığına verseydim karın bu kadar güzel yağdığını göremezdim. Siz siz olun anın tadını çıkarmaya bakın. Büyükler hep der ya bir daha gelmeyecek bu yaşlar,tadını çıkarın diye. Hangi yaşlı insanla konuştuysam hepsi öyle dedi. Buradan bizim ders çıkarmamız gerekmekte. Her gün kalktığımızda hayatı bir lütuf olarak görelim ve şu anda yaşayalım. Geleceğimizi düşünerek geçmişe kaygı duyarak mutlu olabileceğiniz anları çalmayın ömrünüzden.

Sevgiyle kalın. 🙂

An’ı Yaşamak…” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s