Bilinçaltı Programlama.

Uzun zamandır yazamıyordum. Sizden bunun için özür diliyorum. Birkaç işlerim blog yazılarımı aksatmama sebep oldu.

Evet bilinçaltınızın gücüyle nasıl zenginlik yaratabileceğinizi anlamak için hadi zihnin nasıl çalıştığını daha dikkatlice inceleyelim. Bir psikiyatrisin veya psikologun sizi hipnoz ettiğini düşünün. Hipnoz durumunda , bilinciniz , mantıklı zihniniz askıdadır ve bilinçaltınız önerileri kavramaya başlar. Bu kişi size bir yerin başkanı, başbakanı olduğunuz konusunda bir şeyler söylerse siz buna inanırsınız ve sanki söylediği yerin başkanı,başbakanı gibi davranmaya başlarsınız. Bilinçaltınız bu söyleneni bir gerçek olarak kabul eder ve ona göre programlar kendini.

Bu anlattığımda hatırlanması gereken bir durum, bilinçaltınız daima önermelerin doğru mu veya yanlış mı olduğuna bakmayarak kendini ona göre programlar ve ona göre hayatınızı şekillendirmeye devam eder.

Ne yazık ki çocukluğumuzda elimizde olmadan bize yapılan telkinleri kabul etmek zorunda kaldık. “Sen yapamazsın,başaramazsın,bunu yapma sonucu kötü olur…” gibisinden cümleleri hepimiz çocukluğumuzda birinden duymuşuzdur. Korkmanızın veya bir işte sürekli başarısız mı olacağım düşüncesi buradan gelmektedir. Peki bu telkinleri olumlu hale çevirebilir miyiz ? diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Elbette siz bu telkinleri tersine çevirebilirsiniz.Her sabah,öğle ve akşam vakitlerinde günde mutlaka şu sözü üç kere tekrar edin:

“Yaradanım benim kaptanımdır. Akıntıya kapılmayacağım. O beni karanlık sulara karşı aydınlatır. Söylenen tüm olumsuz cümleleri hayatımdan çıkarmaya niyet ediyorum. Söylenilenlerin aksine her şeyi yapabilme kapasitesi sahibim. Kendimi çok güçlü görüyorum. Beni Yaradanım koruyor ve doğru yola iletiyor. Ona sonsuz güveniyorum. Başarılarımı kutlayacağım günü sabırla bekliyorum.”

İşte benzeri şekillerde bilinçaltımızı programlamamız mümkündür. Yeter ki sebat edin ve tekrarlamaktan bıkmayın.Değişime kendiniz de çok şaşıracaksınız.

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s