Olumsuzluk Zehiri.

Olumsuz insanlardan olabildiğince uzak durun.

Onlar sizleri bir zehrin içine atmak isterler. Olumsuz ve mutsuz insan sohbet ettiği kişide bir şikayetlenme ve olumsuzluk cümleleri arar, bulamazsa sertleşir,morali bozulur ve karşısındaki insanı kötülemeye ve küçük düşürmeye yönelik sözler etmeye başlar. Olur olmaz da etkilenir sohbet ettiği insan. Hiç kimse demesin ki ben etkilenmem ne derlerse desinler.

Böyle değil,bu düşünce kesinlikle çok yanlıştır.Zamanın birinde bir adam hırsızların çok olduğu bir köye öğretmen olarak atanmış. Gitme dedilerse etrafındakiler ben etkilenmem karakterim üzere hırsızlık yapmam diyerek cevaplamış bütün uyarıları. Gitmiş köye başlamış öğretmenliğe bir gün,iki gün,üç gün problem yok. Etraftaki herkes bir şeyleri nasıl çalabiliriz diye plan yapıyor adam işe gidip gelirken istemese de kulak misafiri oluyormuş. Aradan bir ay geçmiş bir bakmış ki yolda yürürken cami ayakkabılığına gözü kaymış.Acaba demiş kendine. Sonra bir bakmış ki hırsızlığın ta içinde bulmuş kendini.

İşte böyledir bilinçaltı da .Etrafta en çok ne konuşuluyor siz ne duyuyorsanız kendini adapte eder ve ona göre çalışmaya başlar. Olumsuz insanlarla fazla beraber olmak sizleri zehirler. Sizi kötü düşüncelere umutsuzluğa düşürür, bunlar da akabinde size başarısızlık ve mutsuzluk olarak geri döner. Siz siz olun olumsuz düşünmeyin, olumsuz konuşmayın her ne olursa olsun olumlu bir yönünün bulup hayatınızı öyle idame ettirin. Bu dünyaya ikinci bir gelişimiz mümkün değil. Eğer umutsuzluk ve başarısızlıklarla doluysa hayatınız etrafınızdaki insanları bir gözden geçirin ve olumsuz konuşan,davranan kim varsa ilişkinizi kesin. Ondan sonra hayatınızdaki mükemmel değişime odaklanın;

Harika hissedeceksiniz.

Sevgiyle kalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s