Gülümsemek :)

Bugün yaşadığım bir olay. Arabayla atölyeye doğru yola çıktım. Sabah otobüs yol hakkı benim olduğu halde önüme çıktı ve sinyal vermeyip kavşaktan döndü. Normalde trafikte sakinimdir ama adamın yaptığını kendisine bildirmek istedim, kullandığı taşıtın içerisinde bir sürü can taşımakta sonuçta. Geçtim önüne,kırdım arabayı sinyali verdim,durdurdum. Arabadan indim amca da indi otobüsten ben ona doğru giderken gülümsedim ve ” amca hiç oldu mu yaptığın bir sürü can taşıyorsun” dedim. Amca da benim gülümsememi görünce hafif tebessümle “haklısın oğlum yanlış bir harekette bulundum,bir daha yapmayacağım teşekkür ederim” dedi. Tabi etraftan bakanlar şaşkın.Otobüsün önüne kırdım,korna çaldım. Otobüstekiler de bir telaş içinde kapıda bizi izliyorlar,bizim tokalaşmamızı görüp birbirimize ettiğimiz tebessümü anlamlandıramadılar. Durum olaysız bitti ve güzel bir insanla tanışmama vesile oldu gülümsemem.

Evet değerli okuyucularım.Gülümsemek bazen çok şey değiştirir.Size hayatınızın en güzel hediyesini verebilir diyebilirim.Sadece gülümseyerek içinizi ferahlatabileceğinizi biliyor muydunuz ? Gülümsemek bilinçaltına inanılmaz derecede mutluluk vermektedir. Bu yüzden ne olursa olsun,ne yaşarsanız yaşayın küçük bir tebessümü unutmayın.

Sevgiyle Kalın.Bol gülümsemeleriniz olsun. 🙂

Gülümsemek :)’ için 5 yanıt

  1. “Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin.” demişler, bayram olmasa da gulumseyelim her zaman bayrammiscasina😊

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s